Materiál takříkajíc z druhé ruky přitom často splňuje nároky na prvotřídní kvalitu. Bývá zajímavě i funkčně zpracovaný a co bývá pro prodávajícího i kupujícího neméně důležité – využitím recyklovaného dřeva šetříme lesy.

Ze dřeva z vraků lodí mohou vzniknout i tyto krásné mozaikové obklady.

Ze dřeva z vraků lodí mohou vzniknout i tyto krásné mozaikové obklady.

FOTO: ShipWood (2x)

Výrobky z vraků lodí

Se dřevem z rybářských lodí, které dosloužily na severním pobřeží ostrova Jáva, pracuje francouzský výrobce nábytku Kleo. Je držitelem ceny za inovativní design na indonéském nábytkářském veletrhu IFEX 2017 v Jakartě. Jeho originální produkty jsou k dostání i v České republice. Vyznačují se autentickou patinou, pestrými barvami a lehce industriálním stylem.

Komody, skříně, knihovny, konferenční stolky jsou z masivního tropického dřeva z vysloužilých rybářských lodí, které bylo očištěno, vysušeno a opískováno. Není opatřené žádnou patinou, ani dodatečně barvené.

Komody, skříně, knihovny, konferenční stolky jsou z masivního tropického dřeva z vysloužilých rybářských lodí, které bylo očištěno, vysušeno a opískováno. Není opatřené žádnou patinou ani dodatečně barvené.

FOTO: Nábytek z vraků (2x)

Dřevo z vraků pečlivě vybírané zkušenými truhláři dorazí do zpracovatelské dílny v centru Jávy vždy značně špinavé, pokryté řasami, vlhké, zasolené a opotřebované. Podstupuje proto náročnou a přísnou obnovovací proceduru.

Po ní jsou již dřevěné části nábytku za pomoci tradičních truhlářských metod osazovány na připravené ocelové rámy s hotovou finální povrchovou úpravou.

Dřevěná lodní mozaika 60 x 30 cm je vhodná k interiérovému designovému plošnému obložení stěn a stropů, ale poslouží také jako obklad starých nevzhledných nábytků a stěn.

Dřevěná lodní mozaika 60 x 30 cm je vhodná k interiérovému designovému plošnému obložení stěn a stropů, ale poslouží také jako obklad starých nevzhledných nábytků a stěn.

Ruční výrobou ze dřeva z vysloužilých lodí Dálného východu se může pochlubit česká firma ShipWood, která nabízí originální obkladové mozaiky.

Ve svém sortimentu má také nápadité obklady z exotického dřeva a kokosových ořechů.

Na nadčasový nábytek z vysloužilých rybářských lodí vsadila francouzská firma Kleo.

Na nadčasový nábytek z vysloužilých rybářských lodí vsadila francouzská firma Kleo.